جستجو

فروشگاه لوازم کمپینگ و کوهنوردی و شکار و ماهیگیری و ورزشی ...

کمپو
campo.ir فروشگاه اینترنتی کمپو - فروش اینترنتی لوازم کمپینگ کوهنوردی شکار ماهیگیری
مطالب
 
 
09026622676-88594310
تلفن تماس:77876642
سبد خرید

 
آموزش کمپینگ و کوهنوردی
گیاهان قابل استفاده در طبیعت را بشناسیم.
گاهی ممکن است درزمان گردش و اقامت در طبیعت در اثر کمبود موادا غذایی مجبور به استفاده از گیاهان اطرافتان تغذیه کنید . معمولا به ندرت مناقطی هستند که حداقل چند گیاه قابل خوردن نداشته باشند. بیشتر گیاهان حاوی ویتامین، مواد معدنی، پروتئین و کربوهیدرات هستند که می توانند برای مدتی شما را از گرسنگی نجات دهند. البته بسیار مراقب باشید که گیاهی که مصرف کنید سمی یا غیرقابل خوردن نباشد و قبل از خوردن حتما آنها را امتحان کنید.

15 روش ساخت سرپناه و پناهگاه در طبیعت (بخش دوم)
همانطور که در بخش اول مقاله 15 روش ساخت سرپناه و پناهگاه در طبیعت گفته شد برای ساخت سرپناه می توان از مواد بسیاری استفاده نمود انواع نایلون، پارچه های برزنتی و ... اما بهترین نوع برای ساخت یک سرپناه برزنت‌های پلی اتیلنی هستند که دارای وزن سبک، انعطاف بالا و ضد آب می باشند. این برزنت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در دسترسند و در عین حال ارزان قیمت هم هستند. در ادامه با روشهای دیگر ساخت سرپناه و پناهگاه در طبیعت آشنا می شویم.

ابزار و موارد لازم برای یک کوهنوردی حرفه ای
برای هر سفری ابزار و مواردی لازم است. کوهنوردی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای داشتن سفری ایمن و خاطره انگیز نیاز است که حداقلی از تجهیزات را به همراه داشت. در غیر اینصورت ممکن است که در طول سفر با مشکلات زیادی مواجه شویم که لذت طبیعت گردی را در کاممان تلخ کند. در اینجا موارد اصلی مورد نیاز برای کوهنوردی لیست شده است. مسلماً در هر برنامه کوهنوردی می توان مواردی را به این لیست اضافه کرده و یا از آن کم نمود.
آموزش شکار
انواع دوربین‌های دوچشمی و کاربرد آنها
دوربین‌های دوچشمی یکی از پرکاربردترین ابزارها هستند. اما این دوربین‌ها انواع گوناگونی برای استفاده‌های مختلف دارند. انتخاب دوربین مناسب هنگام خرید، می‌تواند یکی از چالش‌های خرید این وسیله مفید باشد. استفاده‌های معمول از دوربین دو چشمی برای مردم عادی، هنگام طبیعت‌گردی، در استادیوم‌های ورزشی، کوهنوردی و کمپینگ است.

زاج کاری سلاح
زاج‌کاری افزودن یک لایه بسیار نازک از اکسید سیاه آهن (Fe3O4) به بخش‌های فولادی جنگ‌افزارها یا دیگر قطعات فولادی است. زاج‌کاری بیشتر برای زیبایی و محافظت از لوله تفنگ و استتار از دید دشمن یا شکار بکار می‌رود.

کالیبر چیست؟
کالیبر (به فرانسوی: Calibre)‏ درسلاح‌های گرم به معنی قطر داخلی لوله سلاح است. گاه این اصطلاح برای اشاره به قطر گلوله نیز به کار می‌رود.
کالیبر را در کشورهای اروپایی بر حسب میلیمتر و در آمریکا بر حسب اینچ نشان می‌دهند.
آموزش ماهیگیری
مکانهای ماهیگیری ـ رود جاجرود و سد لتیان
سد لتیان سدی است بر روی رودخانه جاجرود که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تهران و در لواسان قرار دارد.

انواع طعمه های مصنوعی ـ پشه های مصنوعی
پشه ها طعمه های مصنوعی کوچکی هستند که با تجهیزات اسپین کاست و ماهیگیری به روش پشه مورد استفاده قرارمی گیرند. این طعمه ها بسیار مناسب برای صید برخی از گونه های کپور ماهیان و ماهیانی که در سطح تغذیه می کنند از قبیل قزل آلا و باس می باشند.
هرچقدر درک شما از پیرامون محیط زندگی، رفتار و حرکات ماهیها بیشتر شود، خواهید فهمید که چگونه استفاده صحیح و بجا از طعمه یا طعمه های مصنوعی در طول فصلهای گوناگون می تواند برای انواع ماهیه بهتر باشد.

راهنمای خرید نخ ماهیگیری
نخ یكی از مهمترین وسایل ماهیگیری است و استفاده از یك نخ خوب و مناسب می‌تواند موجب موفقیت ماهیگیر و اشتباه در انتخاب آن می‌تواند باعث شكست در ماهیگیری گردد.
راهنمای خرید لوازم
لوازم سفر اربعین
همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی میلیون‌ها زائر حسینی با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) می‌روند، اما بهتر است زائران در این سفر اربعین چه ملزوماتی را به همراه داشته باشند؟

وسایل مورد نیاز برای سفر اربعین

انواع چادر مسافرتی و کاربرد آنها
مشتریان قبل از خرید چادر به دلیل انواع گوناگون چادرهای کمپینگ موجود در بازار همیشه نگرانی‌هایی دارند. انتخاب چادر مناسب به برنامه‌ای بستگی دارد که پیش رو دارید. در چه فصلی تصمیم به مسافرت دارید و چند نفر هستید؟ همچنین باید اندازه چادر را انتخاب کنید تا بتوانید از سفر تفریحی، ماهیگیری، کوهنوردی و ... خود خاطرات خوبی به همراه بیاورید. در این جا چند نوع چادر که می‌توانید از بین آنها انتخاب درستی داشته باشید را معرفی می‌کنیم.

نکات مهم در خرید دوربین دوچشمی شکاری
دوربین ها وسیله ای هستند برای بزرگنمایی اجسام دور. معمولاً دوربین‌های دوچشمی قابلیت‌های بسیار متفاوتی دارند و افراد برای کارهای متفاوتی از آنها استفاده می‌کنند.
دوربین‌های دوچشمی شکاری بخاطر قابلیت‌های متفاوتی که دارند از دیگر دوربین‌ها مجزا می‌شوند. این دوربین‌ها بایستی در شرایط مرطوب و سخت در هنگام ماهیگیری، شکار و طبیعت‌گردی مقاوم باشند.
حیات وحش
ماهیان آبهای داخلی ایران
آبزیان، به جانورانی اطلاق می شوند که زندگیشان وابسته به آب بوده و ساکن اقیانوس ها، دریاها و رودخانه ها وغیره می باشند و قادر به زندگی در خشکی نیستند. همچنین آبزیان از نظر نوع زیست؛ به دو صورت ماهیان سردآبی و ماهیان گرم آبی وجود دارند که براساس مشخصات فیزیولوژیکی خود در اقیانوس ها، دریاها، خلیج ها، رودخانه ها، تالاب ها پراکنده اند.

ماهی تیلاپیا
ماهی تیلاپیا سومین آبزی پرورشی جهان است که بدلیل خصوصیات مثبت از جمله امکان تطابق با محیط جدید، تولید مثل سریع و رشد مناسب در بیشتر کشورهای جهان به عنوان ماهی پرورشی پذیرفته شده است.

حیوانی عجیب اما واقعی
شیببر به انگلیسیLiger : جانوری دورگه میان شیر نر و ببر ماده‌است. شکل جسمانی آن مانند یک شیر بزرگ راه‌راه است. شیببر در طبیعت بسیار کمیاب است، چرا که مرز قلمروهای شیران و ببران به ندرت در یک مکان بر یک دیگر مطابق می‌شوند. در واقع، تنها جای باقی‌مانده که هر دو جانور را در بر می‌گیرد جنگل گیر در هندوستان است. افزون بر این، شیران گروهی زندگی می‌کنند حال آن که ببر جانوری گوشه‌گیر است.
طبیعت
معرفی شکارگاهها و زیستگاههای حیات وحش ایران (2)
پارک‌هاى ملى، نشان‌دهندهٔ نمونه‌هاى تقريباً بکر و دست‌نخورده‌اى از طبيعت‌اند که به دليل داشتن ذخاير با ارزش‌ گياهى و جانورى و ساير ويژگى‌هاى استثنايى و متنوع، از مجموعه‌‌هاى ميراث فرهنگى و ملى هر کشور محسوب مى‌شوند.

معرفی شکارگاهها و زیستگاههای حیات وحش ایران (1)
پارک ملی و زیستگاه حیات وحش، مناطق طبیعی نسبتا وسیع و دارای ویژگی های خاص و اهمیت ملی به لحاظ زمین شناسی، بوم شناسی، جغرافیای زیستی و چشم اندازهای طبیعی هستند که با هدف حفظ وضعیت زیستی و طبیعی، بهبود جمعیت گونه های جانوری و وضعیت رویشگاه های گیاهی به عنوان پارک ملی انتخاب می شوند و از مناطق چهارگاه حفاظت محیط زیست ایران می باشند.

پارک های ملی و زیستگاههای حیات وحش محدوده های مناسبی برای فعالیت های آموزشی، پژوهشی و گردشگری در طبیعت به شمار می آیند. به منظور حفاظت مناسب از تنوع زیستی، ذخایر ژنتیکی، یکپارگچی اکولوژیک و چشم اندازها، فعالیت های انسانی مرتبط با بهره برداری های مصرفی و مسکونی و به طور کلی هر گونه فعالیت انسانی به غیر از اقدامات حفاظتی در این مناطق ممنوع می باشد.
اخبار
توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)

پروانه عادی شکار پرندگان وحشی در تمامی استان ها صادر نخواهد شد و شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشدبرگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی سد شهر چایی سیلوانا
رضا رحمدل رئیس کمیته ماهیگیری ارومیه از برگزاری جشنواره ماهیگیری و پاکسازی در سد شهر چایی خبر داد.

اعلام رسمی جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده
پیرو مصوبه شورایعالی محیط زیست مبنی بر اعلام جنگل ابر به عنوان منطفه حفاظت شده با انتشار مصوبه مذکور این منطقه حفاظت شده رسما برای حفاظت بهینه توسط سازمان حفاظت محیط زیست دارای پشتوانه قانونی شد.
قوانین صید و شکار
توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)
توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)توقف صدور پروانه شکار عادی (شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع)

پروانه عادی شکار پرندگان وحشی در تمامی استان ها صادر نخواهد شد و شکار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد


١٣٩٥/٠٩/١٦

طبق گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران ، با توجه به شیوع  ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در چندین کشور از جمله ایران و با عنایت به این موضوع که سازمان دامپزشکی کشور عامل اصلی ورود آلودگی به کشور را پرندگان مهاجر اعلام نموده است (لینک مربوطه)، ضروری و طبیعی است سازمان حفاظت محیط زیست به منظور جلوگیری از انتشار هرچه بیشتر آلودگی و حفظ سلامت مردم پروانه عادی شکار پرندگان وحشی را لغو نماید.
در این راستا دکتر مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست  در خصوص واکنش و اقدامات این دفتر نسبت به شیوع
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور و پروانه شکار صادر شده گفت: دفتر حیات وحش طی نامه ای کتبا از معاونت محیط طبیعی سازمان درخواست ممنوعیت شکار پرندگان وحشی را اعلام نموده است.
همچنین علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست نیز در گفت و گو با خبرنگار دیده بان در این باره گفت: روز شنبه ۹۵/۹/۱۳ طی بخشنامه ای به کلیه استان ها اعلام خواهیم نمود با توجه به شیوع  ویروس
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور، پروانه عادی شکار پرنده صادر نگردد و شکار پرندگان وحشی برای دارندگان پروانه نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.


منبع: پایگاه خبری دیده بان محیط زیست


1   0 
:نظر شما در خصوص این مطلب

نام
ایمیل
پارامترها
نظر *
کد تصویری

نظر شما با موفقیت ثبت شد.
ثبت نظر با خطا مواجه شد.
کد تصویری اشتباه است.
لطفا وارد سیستم شوید.